Stockholms Padelklubb
Sveriges största Padelklubb med 496 gruppspelsplatser
PDL - Frihamnen Spelschema
                 
  Frihamnen Älvsjö
Padelverket - Älvsjö Grupp 1 Grupp 1
Grupp 2 Grupp 2
  Grupp 3 Grupp 3
Court1Padel - Nacka Grupp 4 Grupp 4
  Grupp 5 Grupp 5
  Grupp 6 Grupp 6
Vill du vara med anmäler du dig till vår kölista via Grupp 7 Grupp 7
bjorn@stolt.se eller 0709-18 50 00 Grupp 8 Grupp 8
Grupp 9 Grupp 9
Startsida gruppspel Grupp 10 Grupp 10
Regler Grupp 11        
Poängsystem Grupp 12 Nacka
Låna in spelare Grupp 13 Grupp 1
          Grupp 2
Egna turneringar           Grupp 3
Minitävlingar           Grupp 4
          Grupp 5
PDL Open 2017           Grupp 6
          Grupp 7
Tabell för Turnering 11           Grupp 8
Frihamnen sön 22 okt 22:00 - sista speltid 28 nov 22:00
Älvsjö tor 19 okt 22:00 - sista speltid 23 nov 22:00 Antal ospelade matcher
Nacka mån 16 okt 21:00 - sista speltid 27 nov 22:00 Frihamnen  = 314
P = laget som får poäng om matchen inte spelas senare Älvsjö  = 224
Nacka  = 204
Tabell Turnering 10
Klicka på det lag du vill kontakta
  Frihamnen - Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B1 Sö 20 B1  
  Sö 19 B1 Sö 21 B1  
  Spelschema 2 1 0 0 0 0 0  
  Milan Raud & Oscar Raud 2 3 6           9
  Niklas Kulti & Jimmy Stelisjö 1 4             4
  Andreas Johansson & Henrik Mellberg 1 3             3
  Klas Hallgren & Christian Falk 1 2             2
  Lukas Larsson & Fredrik Nyberg 0               0
  Hans Toll & Niclas Valfridsson 0               0
  Ludvig Lundsten & Jesper Swärd 0               0
  Edward Lindeberg & Fredrik Olsmar 1   0           0
  Frihamnen - Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B2 Sö 20 B2  
  Sö 19 B2 Sö 21 B2  
  Spelschema 3 2 0 0 0 0 0  
  Patrik Granlund & Niklas Svahn 2 5 6           11
  Robert Reinart & Jonas Bjuggren 2 3 3           6
  Erik Arvidsson & Mårten Yrmark 1 5             5
  Jesper Jarnsäter & Andreas Lindström 2 1 3           4
  Jacob Lindorff & Johan Histrup 1 3             3
  Magnus Bodö & Mikael Houlst 1 1             1
  Fredrik Johansson & Kristoffer Lastra 0               0
  Daniel Andersson & Christofer W. Ahlén 1   0           0
  Frihamnen - Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B4 Sö 20 B4  
  Sö 19 B4 Sö 21 B4  
  Spelschema 3 4 0 0 0 0 0  
  Fredrik Axling & Robin Björkman 2 4 6           10
  Per-Axel Giertz & Mats Long 2 5 1           6
  Marcus Karlsson & Fredrik Gemzell 2 1 5           6
  Douglas Carbell & Rickard Hogla 1   5           5
  Anders Hult & Joakim Rydberg 2 5 0           5
  Jonas Alm & Andreas Öhman 2 2 3           5
  Daniel Negishi & Magnus Pettersson 2 1 3           4
  Henrik Borg & Michael Norlund 1   1           1
  Frihamnen - Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B5 Sö 20 B5  
  Sö 19 B5 Sö 21 B5  
  Spelschema 2 0 1 0 0 0 0  
  Emil Jonsson & Stefan Olsson 1 6             6
  Mikael Hermansson & Stefan Norberg 2 0   6         6
  Johan Hagelqvist & Johan Westerberg 1 3             3
  Hannes Edlund & Richard Morling 1 3             3
  Carl-Johan Axsäter & Sebastian Schröder 0 P             0
  Andreas Carlgren & Isak Pettersen 0               0
  Jacob Diamant & Sebastian Tandan (T) 0 wo wo           0
  Pierre Bodin & Jorge Jimenez 1   P 0         0
  Frihamnen - Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B5 Må 20 B1  
  Må 19 B5 Må 21 B1  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Calle Francke & Victor R. Schultz 1 4             4
  Joakim Graan & Tobias Tibell 1 3             3
  Toste Junestrand & Michel Witenheim  1 3             3
  Simon Höllerbauer & Markus Nilsson 1 2             2
  Sebastian Gorsetman & Dan Scharfstein 0               0
  Kristofer Hammarlund & Marcus Liljeblad 0               0
  Gustaf Geterud & Johan Treutiger 0               0
  Roger Hofflander & Magnus Pettersson 0               0
  Frihamnen - Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B4 Ti 20 B4  
  Ti 19 B4 Ti 21 B4  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Filip Schöön & Fredrik Schöön 1 6             6
  Olof Jeremias & Daniel Clemensson 1 5             5
  Simon Key Bertman & Olle Källström 1 1             1
  Martin Krosstedt & Rikard Platus 0               0
  Victor Kjellander & Mikael Lindqvist 0               0
  Lave Beck-Friis & Odd Hanzon 0               0
  Patric Lindgren & Per Vasilis 0               0
  Christofer Marquart & Tobias Wahlfrid (T) 1 0             0
  Frihamnen - Grupp 7   3 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B1 Sö 17 B1  
  Sö 16 B2 Sö 17 B2  
  Spelschema 2 2 0 0 0 0 0  
  Andreas Brandin & Jonas Norrthon 2 2 5           7
  Christer Carlberg & Anders Emilsson 1   4           4
  Niclas Boman & Sebastian Fahlur 1 4             4
  Zebastian Filling & Måns Levin 2 3 1           4
  Johan Hagström & Petter Lindahl 1 3             3
  Karl Frostensson & Paulo Wiklund 1   2           2
  Niklas Anbratt & Henrik Key 0               0
  Patrik Höök & Joakim Järvheden 0               0
  Frihamnen - Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B4 Må 20 B4  
  Må 19 B4 Må 21 B4  
  Spelschema 3 1 0 0 0 0 1  
  Nicklas Möller & Philip Rydén 2 5 3           8
  Henrik Norén & Magnus Rosén 2 4 3           7
  Carlos Albinsson & Olov Johnsson 1 6             6
  Jimmie Carlsson & Emanuel Magnusson 2 2           4 6
  Christer Holmstedter & Lennart Söderman 1             2 2
  Jonas Gardefjord & Henric Insulander 1 1             1
  Jonas Kullman & Pelle Navéus 0               0
  Bernhard Asarnoj & Thomas Neuman 1 0             0
  Frihamnen - Grupp 9   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B5 Ti 20 B5  
  Ti 19 B5 Ti 21 B5  
  Spelschema 4 0 0 0 0 0 0  
  Linus Erkhammar & Gustaf Kilander 1 6             6
  Peter Lundin & Patrik Wartia 1 5             5
  Mattias Ripoll & Mattias Skiöldebrand 1 5             5
  Daniel Halldén & Jonas Lissjanis 1 3             3
  Jörgen Olsson & Ricardo Soler 1 3             3
  Samir Taha & Peter Forhaug 1 1             1
  Johan Näslund & Peter Ågren 1 1             1
  Mats Winterfeldt & Magnus Åhl 1 0             0
  Frihamnen - Grupp 10   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B4 Sö 17 B4  
  Sö 16 B5 Sö 17 B5  
  Spelschema 4 0 0 0 0 0 0  
  Fredrik Ledin & Andreas Nygren 1 6             6
  Peder Necander & Max Rooth 1 5             5
  Johan Rundquist & Carl Tomazewski 1 5             5
  Henrik Ahrén & Hugo Tiismann 1 4             4
  Daniel Ekdahl & Simon Linged 1 2             2
  Tobias Andersson & Adam Ekman 1 1             1
  Andreas Agermark & Robert Gelmanovski 1 1             1
  Dan Olinius & Mikael Åkerberg (T) 1 0             0
  Frihamnen - Grupp 11   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B3 Må 20 B5  
  Må 19 B3 Må 21 B5  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Tim Jonasson & Marcus Netsner 1 6             6
  Jennifer Adilstam & Ronnie Poulsen 1 5             5
  Per Molin & Tomas Rudenstam 1 1             1
  Jonnie Eriksson & Alexander Nilsen 0               0
  Johan Bergqvist & Jörgen Hägg 0               0
  Rickard Skarve & Tobias Wiland 0               0
  Oscar Gyllroth & Viktor Lund 0               0
  Richard Andersson & David Brännlund 1 0             0
   
  Frihamnen - Grupp 12   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B3 Sö 20 B3  
  Sö 19 B3 Sö 21 B3  
  Spelschema 3 2 0 0 0 0 0  
  Mats Holmlund & Staffan Holmlund 2 4 6           10
  Peter Borsos & Pernilla Taha 1 6             6
  Ola Danielsson & Thomas Nagel 1   5           5
  Johannes Arnbro & Jan Järfalk 2 4 1           5
  Carl Bonnier & Elisabeth Letzen 1 2             2
  Henrik Bengtsson & Lars-Åke Karlsson 1 2             2
  Axel Andersson & Dina Stolt 0               0
  Anna Borsos & Andreas Göthe 2 0 0           0
  Frihamnen - Grupp 13   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B3 Må 21 B2  
  Sö 17 B3 Må 21 B3  
  Spelschema 2 2 0 0 0 0 0  
  Oscar Castler & Rickard Kähler 2 5 6           11
  Frida A. Jöhnk & AnnaSara Mettävainio 2 5 2           7
  Linda Forsberg & Ragnhild Sicheritz 1   4           4
  Fredrika Lundquist & Emelie Söderberg 1 1             1
  Cecilia Christiansen & Viveca Sasse 1 1             1
  Josefin Brandström & Raquel Themudo 0               0
  Emely Fransson & Peter Rollfelt 0               0
  Henrik Björk & Isak Björk 1   0           0
 
                     
                     
  Älvsjö Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B1 To 20 B1  
  To 19 B1 To 21 B1  
  Spelschema 3 3 0 0 0 0 0  
  Rickard Hogla & Joakim Hågbäck 2 4 6           10
  David Bengtsson & Viktor Hähle 2 5 3           8
  Mattias Fråhn & Rasmus Wallin 2 2 5           7
  Robin Carlsson & Jonas Wiklander 2 2 3           5
  Ulrik Ahm & Andreas Öhman 1 4             4
  Karl Aspengren & Fredrik Gemzell 1   1           1
  Sebastian Gransbo & Peder Nordin 1 1             1
  Gustaf Dahlbäck & Jacob Gustafsson 1   0           0
  Älvsjö Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B2 To 20 B2  
  To 19 B2 To 21 B2  
  Spelschema 1 3 0 0 0 0 0  
  Kristian Alfredsson & Simon Minnema 2 4 6           10
  Jonas Linder & Johan Svensson 1   4           4
  Fredrik Björklund & Jonas Ekström 2 2 2           4
  Gustaf Lindahl & Filip Nihlén 1   4           4
  Carl Hæggström & Björn Stolt 1 wo 2           2
  Kristian Prior & Carl-Philip Rudin 0 P             0
  Peter Hedlund & Mikael Reinholdsson 0               0
  Pontus Jacobsson & Andreas Riikonen 1   0           0
  Älvsjö Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B3 To 20 B3  
  To 19 B3 To 21 B3  
  Spelschema 3 2 0 0 0 0 0  
  Harald Attling & Thor Åhlgren (T) 2 3 6           9
  Alexander Neidert & Johan Wickström 1 6             6
  Jonas Bornmo & David Hoffström 2 0 6           6
  Johan Hagström & Petter Lindahl 2 6 0           6
  Rickard Engmark & Mikael Ridderdal 1 3             3
  Anthony Kokkinos & Adam Mosa 0               0
  Niklas Hedberg & Rickard Sjöberg 1 0             0
  Toste Junestrand & Mårten Skånman 1   0           0
  Älvsjö Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B4 To 20 B4  
  To 19 B4 To 21 B4  
  Spelschema 4 3 0 0 0 0 0  
  Markus Hultsten & Fredrik Rosman 2 5 4           9
  Olle Printz & Urban Printz 2 5 4           9
  Thomas Irstam & Jens Miöen 2 6 3           9
  Niklas Olsson & Peter Olsson 2 3 2           5
  Daniel Barck & Anton Västberg 2 1 3           4
  Mattias Lamberg & Johan von S. Licke 1 3             3
  Fredrik Edsberg & Christian Lång 2 0 2           2
  Andreas Lövquist & Fredrik Magnusson 1 1             1
  Älvsjö Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B5 To 19 B5  
  To 18 B6 To 20 B5  
  Spelschema 1 2 0 0 0 0 0  
  Samir Taha & Ken Wendelin 2 5 4           9
  Alexander Hargelid & Tommy Söderberg 1   4           4
  Göran Taknelid & Johnny Englund 2 1 2           3
  Simon Lindberg & Tobias Ståhlberg 1   2           2
  Johan Geisler & Patrik Lövgren 0               0
  Robin Falk & William Franc 0               0
  Karl Frostensson & Henrik Magnusson 0               0
  Rasmus Olofsson & Henrik Sundström 0               0
  Älvsjö Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B1 On 20 B1  
  On 19 B1 On 21 B1  
  Spelschema 2 4 0 0 0 0 0  
  Per Andersson & Ronnie Gustafsson 2 4 6           10
  Mattias Bertilsson & Mattias Blomquist 1   6           6
  Jonas Andersson & Anders Eriksson 1   6           6
  Andreas Hasselberg & Ola Persson 1   6           6
  Adriano Baggio & Johan Enberg 2 4 0           4
  Alex Johansson & Tony Sun 2 2 0           2
  Maths Ohlsson & Roger Strandbo 2 2 0           2
  Patrik Hallin & Philip Rakell 1   0           0
  Älvsjö Grupp 7   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B2 On 20 B2  
  On 19 B2 On 21 B2  
  Spelschema 4 3 0 0 0 0 0  
  Joel Eriksson & Björn Johansson 2 5 5           10
  Marcus Jansson & Noa Källkvist 2 3 6           9
  Sara Flores & Olivia Norström 2 4 5           9
  Mattias Samuelsson & Michael von Braun 1 4             4
  Tomas Eklund & Robert Groth 2 3 1           4
  Dejan Jovanovic & Thomas Tedenström 2 2 1           3
  Carl-Johan Hedström & Sebastian Löckert 2 2 0           2
  Linus Hagel & Markos Kokkinos 1 1             1
  Älvsjö Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B3 On 20 B3  
  On 19 B3 On 21 B3  
  Spelschema 3 2 0 0 0 0 0  
  Joel Yderberg & Patrik Yderberg 2 6 6           12
  Tony Svedin & Niklas Bengtsson 1 5             5
  Michael Hallberg & Stefan Sånnell 1   5           5
  Wilmer Printz & Scott Stiernborg 1 4             4
  Erik Nordfeldt & David Rask 1 2             2
  Joakim Borell & Fredrik Kjellander 1 1             1
  David Brännlund & Linus Henriksson 2 0 1           1
  Leopold Askebäck & Fredrik Lindberg 1   0           0
  Älvsjö Grupp 9   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B4 On 20 B5  
  On 19 B5 On 21 B4  
  Spelschema 3 4 0 0 0 0 0  
  Stefan Grantorp & Olle Nyberg 2 6 6           12
  Jennifer Adilstam & Ronnie Poulsen 2 6 6           12
  Joel Bagler & Rickard Kähler 2 6 4           10
  Johan Dahlström & Thomas Eldh 2 0 4           4
  Patrik Andersson & Rex Lindström Grip 1   2           2
  Anna Borsos & Peter Borsos 2 0 2           2
  Thomas Boström & Johan Nilsson 1   0           0
  Christoffer Krook & Karl Zaar 2 0 0           0
  Älvsjö Grupp 10   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B6 On 20 B6  
  On 19 B6 On 21 B6  
  Spelschema 3 3 0 0 0 0 0  
  Olle Lindberg & Patricia Rosén 2 5 5           10
  Charlotte Wenestam & Lena Westerlund 2 3 6           9
  Måns Bergell & Emil Jönsson 2 6 2           8
  Jan Härkesjö & Tony Rex 2 3 4           7
  David Appelgren & Elin Appelgren 1   1           1
  Sami Chabouni & Niclas Engström 0               0
  Linus Andersson & David Mitchell 1 0             0
  Ines Blazquez & Kicki Palin 2 0 0           0
                     
                     
  Nacka Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B1 Sö 20 B1  
  Sö 19 B1 Sö 21 B1  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Richi Cobreros & Samuel Schwieler (T) 1 6             6
  Patrick Kalaska & Ken Wendelin 1 3             3
  Kalle Frostensson & Tommy Söderberg 1 3             3
  Joakim Lidfeldt & Richard Selin 0               0
  Olle Printz & Urban Printz 0               0
  Peter Lundin & Patrik Wartia 0               0
  Jacob Hallgren & John Tengberg 0               0
  Tobias Larsson & Henrik Sundström 1 0             0
  Nacka Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B2 Sö 20 B2  
  Sö 19 B2 Sö 21 B2  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Linus Henriksson & Martti Mettso 1 6             6
  Maths Ohlsson & Rasmus Olofsson 1 6             6
  Robin Dahl & Anton Spångberg 1 6             6
  Staffan Hallberg & Mårten Skånman 0               0
  Jonas Oldinger & Charlie Skoglund 0               0
  Mats Gustafsson & Anders Jeding 1 0             0
  Paul Pimmeshofer & Johan Westerlund 1 0             0
  Christian Enström & Filip Flodin 1 0             0
  Nacka Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B3 Sö 20 B3  
  Sö 19 B3 Sö 21 B3  
  Spelschema 3 1 0 0 0 0 0  
  Mats Paulsen & Mats Åstrand 2 4 4           8
  Johan Karlsson & Niclas Tegidius 1 5             5
  Juha Airén & Christian Lång 1 5             5
  Patrik Ageman & Jonas Noren 1 2             2
  Mattias Böhm & Per Westin 1   2           2
  Carlos Mateos & Hampus Pihl 1 1             1
  Mats Olsson & Jakob Testen 1 1             1
  Niklas Anbratt & Thomas Jurander 0               0
  Nacka Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B4 Sö 20 B4  
  Sö 19 B4 Sö 21 B4  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Jan Johansson & Fredrik Sjöberg 1 6             6
  Staffan Holmén & Claes Wirfelt 0               0
  Andreas Tengå & Anders Walter 0               0
  Erik Jaldevik & Patrik Jaldevik 0               0
  Joakim Elmblad & Torbjörn Wallin 0               0
  Kalle Boumedienne & Joakim Haglund 0               0
  Anders Gadesund & Issa Sener 0               0
  Emil Vallqvist & Rikard Vallqvist 1 0             0
  Nacka Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 17 B5 Sö 19 B5  
  Sö 18 B5 Sö 21 B5  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Christian Petersson & Tony Sun 1 3             3
  Christoffer Björne & Martin Hjelte 1 3             3
  Stefan Eriksson & Johan Lagrelius 0               0
  Farid Aradimeh & Jonas Hammargren 0               0
  Thomas Magnusson & Karl Sahlin 0               0
  David Barton & Staffan Malmer 0               0
  Tomas Goldbeck-Löwe & Robert Nemlin 0               0
  Niklas Nyström & Tom Ålhed 0               0
  Nacka Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B1 Sö 17 B1  
  Sö 16 B2 Sö 17 B2  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Jan Ceder & Kenneth Gidlöf 1 6             6
  Peter Bergkvist & Tor Dunér 1 5             5
  Per Blomqvist & Jens Franzen 1 5             5
  Patrik Norgren & Gunnar Parö 1 1             1
  Jacob Borgenstierna & Martin Hammare 1 1             1
  Niklas Ahlen & Niklas Lindin 0               0
  Henrik Hadarsson & Johan Spindler 0               0
  Janne Ytterholm & Simon Ytterholm 1 0             0
  Nacka Grupp 7   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B3 Sö 17 B3  
  Sö 16 B4 Sö 17 B4  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Petter Blid & Tobias Ring 1 6             6
  Andreas Gerdén & Kristian Petersen 1 6             6
  Johan Helander & Johan Mark 1 3             3
  Victor Skoog & Emil Spångberg 1 3             3
  Kristoffer Kero & Johan Viklund 0               0
  Niclas Stensson & Anders Wennersten 0               0
  Gustav Bäärnhielm & Gustaf Wahlgren 1 0             0
  Per Janlert & Per Johansson 1 0             0
  Nacka Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 19 B3 Må 20 B3  
  Må 19 B4 Må 21 B3  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Lina Forsström & Chris Liljefors 1 6             6
  Ann-Sofie Börjesson & Sophie Kennerfalk 1 6             6
  Marie Hesselmark & Maria Magander 1 6             6
  Åsa Andersson & Mia Ek 0               0
  Eva Strand & Anna Tångring 0               0
  Anna Melinder & Cecilia H. Fällström 1 0             0
  Helene B. Scheer & Sabina Vesterlund 1 0             0
  Klara Schager & Christina Söderström 1 0             0